Nowa gwiazda-Marysia

Bez tytułuBez tytułu

Nowa gwiazda -Marysia
Wszechświat tańczył w dniu narodzin Marysi. Radość jej narodzin była uśmiechem Anioła.
Już przez cztery miesiące odkrywa nasz świat. W ramionach rodziców najlepiej. Uśmiecha się szczęściem!!Śmieje się na głos i nawet mnie się nie przestraszyła. Tylko całą sobą zaczęła się na głos śmiać. (Ciekawe czy ze mnie,czy też do mnie )Zaraziła mnie szczerością radości. Oby nigdy nie przestawała tak się śmiać!!!! Dzień jej chrztu. Chrzescijanka pełnią życia. W końcu smutny święty,to żaden święty. Była bardzo spokojna podczas chrztu. Pod koniec… troszkę niezadowolenie okazała. Dziś zjadła ze wym Stwórcą pierwszą kolację. Widziała Anioły i tańczyla wśród świętych. I tak będzie,dopóki nie…. zacznie rozumieć,nazywać Boga- Bogiem… Oby rodzice pozwolili jej rozmawiać z Aniołami. Oby nie mówili jej, tylko o Bozi…. Ale o Bogu… naszym Ojcu.
Rodzice wybrali datę Wniebowziecia Maryji… Piękna data. Pachniało kwiatami,złożone winogrona,przypominały o cudzie.. Z Kany.. . Bóg błogosławił. Jak zawsze, przechadzał się wśród nas i uzdrawiał, przypominał..
Nawet chłopaki,ktorzy wegetują na ulicy,wytrwali do końca(być może to było ich pierwsze spotkanie ze Stwórcą)
Kaplica zapełniona dziećmi dźwięczała”bzyczeniem” ich zniecierpliwienia. Tak sobie pomyślałam… nie mamy się co denerwować na nie… My też się nudzimy (chociaż tego nie okazujemy)Ile razy się kreciłam, bo ksiądz za długo mówił kazanie… bo za gorąco, lub za zimno. Ile razy myślałam aby msza się skończyła, robiąc pobożne miny. Dzieci mi uświadamiają…. jak daleko jestem od żywej wiary,pełnej wdzięczności. Przecież do tych małych szkrabow należy przyszłość chrześcijaństwa. Córka matki chrzestnej dobrze wie…. Ani na chwilę nie opuściła mamy. Nawet śpiewała z nią psalm…. kręcąc się wokół mikrofonu. Chciała być w centrum… jak każde dziecko. Ani sekundy onieśmielenia. A później w życiu tak zwanego dorosłego, idziemy do ostatnich ławek i wychodzimy smutni jak mopsy….
A Marysia spokojnie… przyglądała się wydarzeniu, niestety nie będzie pamiętać. Rodzice jej przypomną.
Lubię zwyczaj francuzów :po udzieleniu chrztu… albo ksiądz,albo ojciec dziecka bierze na ręce i podnosi do góry… jest śpiewane Alleluja i są oklaski.
Nowa gwiazda we wszechświecie… Nowe dziecko Boga.
Jego arcydzieło.
Córeczka matki chrzestnej łaskawie się do mnie uśmiechała, ma charakterek (często tak mówimy o dziecku,które nie chce słuchać )A w życiu dorosłym słuchamy wielu bzdur i wierzymy, obrażamy się o nic..i często się myllimy.
Mała lubi oliwki, a sięgneła po nie, czujnym okiem jej tato….. sprawdzał czy oliwka ma pestkę.
Bycie ojcem to ważna fucha. Sprawdzian bycia mężczyzną.
Kiedyś widziałam jak Pan naprawił motor…. I stał obok niego jego synek….. bacznie obserwował co ojciec robi,
ręce oparte o kolana… Ani jednego ruchu, ani jednego słowa. To jest prawdziwie kochanie. To jest miłość,która nie musi wciąż przytulać i wciąż mówić.. kocham Cię…
Tato Pawła opowiadał o pszczołach. Zafascynowały mnie. W opowieści była pasja. Jak dobrze spotkać człowieka, który chce podzielić się, tym co wypełnia jego wolny czas. Dziś większość nie ma czasu… Czas wypełniony pośpiechem i głupotą.
Pszczoły to inteligentne stworzenia. Na litr miodu muszą się napracować. Pracują dla dobra
„Królowa, wydzielając konkretny”zapach”, może zwołać do siebie cały rój, może też poszczególnym robotnicom wyznaczyć specjalne funkcje”
Pszczoły też się buntują. Czasami mogą udusić swoją królową. Słodkości jakie wyrabiają… służą nam bardzo dobrze.. wino z miodu wyrobu taty Pawła było wzniesieniem toastu…. A Marysia z wrażenia usunęła. Ukołysana przez Anioły….
Pierwszy etap w drodze do wiary.
Marysiu, rób to co robisz najlepiej… śmiej się na głos i zawstydzaj smutasów…Nieś światło i tańcz w deszczu. Zachwycaj się wszechświatem i Jego Stworcą….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>