Dobre Nowiny w gąszczu złych nowin o sobie”

Bez tytułuBez tytułu

saint jean cap ferrat 006Merton tak zakończył jeden ze swych wierszy:” Po czym gubi się w gąszczu złych nowin o sobie”

Pobrali mi kilka kropli krwi…. Lekarz, chce mieć na oku moje eozynofile .Widocznie im nie ufa…. Tradycyjnie kawka, w Malongo, dziś waniliowa. Słońce szczerzy szeroko zęby, pachnie wiosną.. Obserwuję parę, która siedzi obok mnie… On-wpatrzony w telefon, Ona-najpierw długo mieszała kawę, później zaczęła czytać, w jej gestach widać głód rozmowy, dialogu… Co może być ważniejsze od spojrzenia drugiemu w oczy? Czy, gdybym zapytała ich, czy są w tym momencie szczęśliwi? Jaka byłaby odpowiedź?
I druga scena, znajomy dał prezent dziewczynie pracującej w kawiarni ,dala mu buziaka w policzki, a On, powiedział że to dla niego przyjemność.. Radość dawania.!!!!.. (w Nice, jest mało klimatycznych miejsc, na wypicie kawy)lubię to miejsce…. Pracuje tam chłopak, który lubi  to co robi. Kontakt z klientami, ma wyśmienity. Potrafi być. I to wystarczy. Atmosfera chwili.
Czy w tym momencie ,jesteś szczęśliwy ,szczęśliwa?
W sklepie spotkałam koleżankę z pracy, pięknym uśmiechem pochwaliła się :jutro jadę na Filipiny …aby wyjść za mąż. Narzeczony, jest filipińczykiem. Pewnie ceremonia będzie pełna kwiatów i radości. Atmosfera dzielenia się -Dobrą Nowiną…
Koleżanka miała urodziny, a więc zapukałam do niej z ciastem i świeczkami.. Usłyszałam :stworzyłaś atmosferę… Takie nic, zwykle, jest większym prezentem, dla tego, kto ofiaruje. Oducza głupich gestów brania tylko dla siebie. „Ja”-rumieni się ze wstydu. Rodzi się atmosfera radości bez powodu…..
Uśmiech nic nie kosztuje, a zaraża…Termometr ilości smutku w człowieku. Więcej oznacza niż rozmowa…. Tylko potrzebne jest oderwanie się od ekranu, spojrzenie na świat, drugiego człowieka, na siebie samego…. Odziera z błędnego uczucia… samotności …Uśmiech uzdrawia .
Gdy koleżanka śpiewała psalm w kościele, jej 6 -letni syn siedział w pierwszej ławce, i po cichu bił jej brawo… To się nazywa motywacja. Bezcenny gest!! Wielu mężczyzn, mogłoby się zawstydzić. Ten młody człowiek, mając dopiero 6 lat, potrafi cieszyć się z talentów innych. Dzieci nie udają, a więc jego mama, ma talent do śpiewania….
Dziś, same radosne wieści…
I telefon; wiesz kolega do mnie przyjeżdża…. Spędzimy wspólnie kilka dni….
I e-mail; miałaś siły… Gratulacje, Kolejny -często dziękuję Bogu, za Ciebie…. Hm nie potrzebuję książek o motywacji… Takie Słowa mają potężną moc…. I nawet z Australii dostałam pozdrowienia….
A, ty kiedy ostatnio obdarzyłeś siebie, nieznajomego, piękny widok, uśmiechem?
Kiedy, biłeś brawo ,ze wzruszenia, z dumy, z radości…. ?
Ja -dziś biję brawo, tym wszystkim, których dziś spotkałam: osobiście i przez telefon czy e-maila…
Dzień, który miał w sobie kolorowe iskierki Dobra, Radości. Zero pestycydów narzekania i przenoszenia zarazków głupoty… Rzeczywistość. Spotkanie. Dzielenie się…
Takie chwile są potrzebne aby, nie gubić się w gąszczu złych nowin o sobie …

Aby na ławce, usiąść  obok samego siebie…….A będąc bliżej siebie z uśmiechem pomyśleć o tej chwili,która jest wiecznością ,która ma być, taka, jaka jest……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>